Job @ Today’s: Senior PPC Specialist [se poate lucra si de acasa]

ppcEchipa Today’s este in cautare de colegi noi! 🙂 Află rapid, din 3 întrebări dacă ești potrivit(ă):
  1. Ai experiență în campanii PPC de minim 1 an iar discuțiile cu clienții nu reprezintă o provocare?
  2. inveti foarte repede, sa fii auto-didact/a, sa iti placa sa citesti si sa te documentezi constant
  3. Te pricepi la planificarea campaniilor iar a face o prezentare pentru un plan de tactici online nu e ceva străin?
Atunci jobul de mai jos este pentru tine: Căutăm un PPC Specialist care să se alăture echipei noastre de PPC și să participe la a schimba viața business-urilor din România și US. În acest rol, vei gestiona campanii marketing digital de lead generation si ecommerce pentru business-uri din România și US. Responsabilitățile acestei poziții includ:
  • Setarea și optimizarea campaniilor Google Ads, Facebook Ads sau LinkedIn Ads
  • Verificarea zilnică a conturilor cu provocări și crearea de taskuri dedicate pt rezolvare
  • Verificarea cel puțin săptămânal a conturilor asignate
  • Comunicarea periodică cu clientul periodic, cu termenele de răspuns și frecvența agreate intern
  • Trimiterea de rapoarte pentru clienți la începutul lunii
  • Rezolvarea taskurilor conform ServiceLevelAgreement (SLĂ) asignat departamentului
  • Dezvoltarea și prezentarea unei strategii digitale pentru prospecți și clienți
Descrierea jobului
  • Începi cu o perioada în care vei beneficia de training-uri pentru a învăța procedurile interne ale agenției, cum setam și optimizăm campanii de performance marketing pentru clienți, cum colaborăm și care sunt sistemele noastre de task management care ne permit să lucrăm din locații remote
  • Te implici în proiectele agenției și lucrezi împreună cu specialiștii PPC, Marketing automation sau WebDesign.
După ce ai trecut cu succes de perioada de probă:
  • Lucrezi împreună cu clientii la conturarea strategiilor de marketing mulți-canal și la setarea obiectivelor.
  • Gestionezi un portofoliu propriu de clienți, ții legătură periodic cu aceștia, participii la întâlniri
  • Oferi consultanță în online marketing pentru diverse proiecte punctuale ale clienților pe baza unor analize în Analytics, analize de conversion rate optimization etc.
  • Beneficiezi de participări la conferințe, training-uri, workshopuri specializate pe online marketing
Cerințe pentru acest post:
  • Cel puțin 3 ani de experiență ca specialist, consultant sau manager de cont digital (sau un rol similar)
  • Cunoștințe excelente despre cele mai bune practici digitale, strategii de marketing și management al rețelelor sociale.
  • Cunoașterea bună a instrumentelor de marketing digital, cum ar fi GTM, Google Analytics – certificările sunt bine venite, și o cunoaștere la nivel de indicatori principali și tactici pentru Google Ads, Facebook Ads, Marketing Automation
  • Bune abilități de comunicare și interpersonale.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a lucra independent într-un mediu cu ritm rapid.
  • Abilități solide de organizare și de gestionare a timpului.
  • De preferat: o certificare în digital marketing digital, o diplomă de licență în marketing, comunicare sau un domeniu conex.
Beneficii:
  • Lucrezi de acasa, indiferent de locatie, important este sa ai acces la internet
  • Salariu motivant si bonusuri de performanta
  • Support din partea specialistilor seniori din echipa
  • Beneficiezi de participari la training-uri si workshopuri specializate pe online marketing organizate de Google exclusiv pentru agentiile de top din Romania.
Despre noi Today’s este o agenție de marketing online care combină creativitatea și strategia de marketing pentru a oferi soluții eficiente pe Internet, personalizate pentru afacerea dumneavoastră. Suntem Premier Google AdWords Certified Partner, fiind cotați în Topul agențiilor PPC în România. Venim cu o experiență de peste 15 ani, timp în care am lucrat atât pe piață autohtonă, cât și pe cea internațională și am câștigat încrederea unor clienți din industrii variate, de la Auto-Moto și IT & C până la educație și sănătate, atât startup-uri, cât și multinaționale. Accepti provocarea? Scrie-ne pe jobs@todays.ro si include in subiect “Senior PPC Specialist” Asteptam CV-ul tau si un raspuns la intrebarea: “De ce iti doresti o cariera in PPC Marketing?” Alternativ, completeaza formularul de mai jos:

captcha

Distribuie acest articol!

About Marius Lazarescu

Marius Lazarescu este antreprenor, speaker, consultant marketing online, este certificat Google AdWords si are o experienta de peste 10 ani in marketing online, gestionand peste 200 de proiecte de web. A fondat agentia de marketing online Today's in 2005, agentie premier Google AdWords Certified Partner si Partener Etarget in Romania, agentia fiind cotata in top agentii ppc in Romania.